Theta Healing Nedir ?

Theta Healing ® yöntemi kurucusu Vianna Stibal tarafından fiziksel, duygusal ve ruhsal dinginlik felsefesi olarak tanımlanmaktadır. Bunu psiko-enerjik bir teknik veya bütünsel bir uygulama olarak düşünebilirsiniz. Dünya çapında 50’den fazla ülkede 500.000 den fazla uygulayıcı vardır. Kuantum fiziğinin doğrudan uygulaması, derin bir meditasyon sırasında odaklanmış düşünceyle gözlemleme eylemi, enerjik alanda ve hücrelerin DNA’sında bir dönüşüme izin vermektedir. ThetaHealing® ile kendinizi ve başkalarını nasıl iyileştireceğinizi, bilinçaltı kalıplarınızla nasıl çalışacağınızı ve dünyayı değiştirebileceğinizi enerji açısından nasıl göreceğinizi öğrenirsiniz. Gerçekliğinizin bilinçli yazarı olarak, kişisel potansiyelinizi aktive edebilir ve kişisel hedeflerinize ve yaşam amacınıza uygun olarak deneyim ve ilişkiler çekebilirsiniz.

Theta Healing Nedir ?
Theta Healing Nedir ?

Neden Theta Healing ?

Neden Theta Healing’i öğrendim çünkü çok hızlı sonuç alıyorsunuz. Eğer isterseniz ve kabul ettiğiniz taktirde yaşam döngünüzde hemen değişimler başlıyor. Hastalıklarla bire bir iyileştirme gerçekleştiriyorsunuz. Theta, derin ve güçlü meditasyon ve dualarla evrendeki yaşam enerjisini kullanarak; bilinçaltı ve bilincinizdeki kısıtlanmış inançları değiştirebileceğiniz, vücudunuz içinde neler olduğunu görebileceğiniz, fiziksel ve duygusal duygular nasıl performe ettiğini izleyebileceğiniz, her türlü öğretilerin yükleyebileceğiniz, hayatınızda arzuladığınız her ne var ise yaratabileceğiniz bir yöntemdir. İnanılmaz derece güçlü, öğrenmesi kolay, çok yönlü bir tekniktir.

Neden Theta Healing
Neden Theta Healing

Theta Healing Nedir ? Theta Şifası ile inanç, duygu, düşünce ve hayatımıza aldığımız deneyimlerde ani değişiklikler yapabiliriz. Aynı zamanda yaratıcı, Allah, evren, güç (her ne şekilde adlandırıyorsanız) aracılığıyla evrende var olan herhangi bir bilgi, öngörü ve yaratıcılığı kendinize yükleyebilir, fiziksel, duygusal ve ruhsal anlamda kendimizi iyileştirebiliriz. Yüklediğimiz yeni öğretiler ile geri dönülmeyecek şekilde inançlarımızı dönüştürmek mümkündürTüm hormonlarınızı her gün dengeleyebiliyorsunuz. Özellikle depresyon troid hastalıklarında çok iyi sonuçlar elde ediliyor. Ayrıca mutluluk hormonları dengelendiği için gereksiz şeysilerle yaşamınızı ötelemiyorsunuz. Tabii bunlar sadece bir kaç örnek … Bilim adamları E.E.G ile yapmış oldukları deneylerde mutluluk ve huzurun bu dalga boyunda deneyimlendiğini tesbit etmişlerdir. Bu dalga boyunda iken kolayca bilinçaltı ile bağlantıya geçebilir. Aynı zamanda evrendeki temel yaşam enerjisi ile bağlantıda oluruz. Yarı trans halinde gerçekleşen bu terapi tekniği çok hızlı ve kolay işleyen, güçlü bir yöntemdir. Yargılar ve genellemeler, yani bilinçaltımızdaki kök negatif düşünce ve duygu kalıpları değiştirilir. Bunların yerine özgüven, yeterlilik, değerlilik duygusu, yaşamı sevmek, bedenimizi sevmek, insanlarla uyum içinde olmak, güven hissi vb. duygular ve olumlu bilinçaltı kalıpları yerleştirilir. Yapılan değişiklikler an’da olur ve kas testleri ile teyit edilir .

Theta şifasının kurucusu ve gelişmesindeki öncüsü Vianna Stibal’dir. Yakalanmış olduğu kanser hastalığından arınmış olduğuna ve iyileştiğine şahit olduktan sonra, kendisini bu meditasyon yöntemine adayarak, daha fazla teknikler üretmeye başlamıştır. Ve başka kişilerin tedavisine yardımcı olmayı amaç edinmiştir. Vianna’nın savunmuş olduğu düşünce, “Var olan her şeyin yaratıcısı ile bağlantıya geçtiğimizde beyin dalgalarımız direk olarak Theta zihin haline geçmektedir. Bu eylem gerçekleştiğinde istediğiniz her şeyi değiştirebilir, yaratabilir, iyileştirebilirsiniz.” Yani kısaca Theta kavramı; beyin dalgalanmasının ismidir. Ve bu meditasyon yöntemi adını beyin dalgalarından esinlenerek almıştır. Kuantum mantığına dayanan yöntemin ana kuralı, “Gözlemci ve Şahit Olma” işlemidir. Kişi hayatındaki değişikliklerinin farkına vardığında ve nasıl mutlu olduğunda, iyileştiğini gözlemler ve buna şahit olduğunda,Thetahealing® de amacına ulaşmış olur. Bilinçaltınızda yaşadıklarınızı, günlük hayata aktarmanızı sağlayacak bu yöntem, istediğiniz ve dilediğiniz gibi yaşamanızı sağlayacaktır. Kendinize zaman ayırmanız gerektiğini savunan düşünce, sorunun kaynağına ve yaratıcının gücüne yardımına inanınca her şeyin üstesinden gelebileceğini savunmaktadır.

® Theta Beyin Dalgasında Nasıl Çalışır ?

Beyin Dalgası Frekans Aralığı Zihin Durumu
Delta 0.5Hz – 4Hz Derin Uyku Hali
Theta 4Hz – 8Hz Uykulu, uyuşuk ve derin hipnoz hali (uykunun ilk aşaması)
Alpha 8Hz – 14Hz Oldukça geveşemiş bir hal ama uyanık. Meditatif hal
Beta 14Hz – 30Hz Tamamen uyanık ve farkındalık hali
İnsanoğlunun doğasında temel olarak dört zihin durumu vardır: Beta, Alfa, Teta ve Delta.

Zihnimiz Beta durumundayken kişi gayet uyanık durumdadır. Düşünür, konuşur, kararlar verir, problem çözer, planlar yapar, harekete geçer, kısacası günlük hayatta çoğunlukla içinde bulunduğumuz zihin durumudur. Ancak bu zihin durumu zaman zaman gün içinde farklı bir frekansa geçiş yapar. İşte bu durumlarda beyin dalgalarını deneyimleriz. Örneğin gözlerimizi kapatıp biraz gevşediğimizde beynimiz Alfa frekansına geçer. Bu zihin durumunda gözlerimiz mutlaka kapalı olmalı sanmayın. Gün içinde dalıp gittiğimiz anlar, Alfa frekansında olduğumuz anlardır. . Bu zihin durumundayken bilinçli zihin kontrolümüz azalır, yaratıcılığımız artar.

Delta zihin durumu ise bildiğimiz anlamda “uyku” durumudur. Bilinçaltı değil, “bilinç dışı” durumdur. Zihnimiz Delta dalgalarında salınırken bedenimiz bu evrede artık dinlenip yenilenme evresindedir. Her insanın uykuya ihtiyacı vardır, çünkü uyurken bedenimiz yenilenir, şifalanır. Bu evrede zihni dışarıdan gelen uyaranlarla rahatsız etmemek yerinde bir davranış olur. Bu “uyku” durumunda bilinçli aklımız devre dışıdır. Yani gece uyumak için yatağımıza yattığımızda zihnimiz önce kademeli olarak h (alfa), sonra (teta) girer ve en nihayetinde kendini derin uyku haline bırakır (delta). Sonra uyanırken de önce yine teta ve alfa ondan sonra kademeli olarak Beta zihin durumuna ulaşıp yine tamamen uyanık hale (beta) geliriz. Öğrenme işleminin daha iyi gerçekleştiği beyin dalgası delta değil, alfa beyin dalgasıdır. Teta’nın “derin uyku” durumu olmadığını burada tekrarlamakta fayda var. Yani uyku durumuna ilk geçiş anıdır. Zihnimizi bıraktığımız rahatladığımız uykuya dalarken ki halimizdir. Uykunun ilk başları o yuzden bu şekilde iken dışarıdan gelen sesleri duyar çok kolay alır ve öğreniriz. Alfa (ve Teta) zihin durumu, yüksek miktarlarda bilgiyi ezberlemek ve bilgilerin büyük miktarda ve hızlı bir şekilde sünger gibi emilebildiği, hatırlama ve öğrenme sürecinin zirve performans gösterdiği bir zihin durumu olmakla beraber uyanık ama gevşemiş olduğumuz bir zihin durumudur. Delta ise tamamen derin uyku durumudur ve öğrenme işlemi bu zihin durumunda gerçekleşmez. Bilinçsiz bir haldir. Bu evrede beden dinlenir, büyür, kendini yeniler.

Thetahealing®’in farkı nedir ?

Theta Healing Nedir ? Benzer tüm tekniklerde olumlama tekniği vardır. Olumlama yaptığınızda gerek hipnoz gerek regresyon olsun, pozitif bir şeyi birkaç defa daha söylediğinizde etkisi oluyor. Bazen de bunun altında negatif bir kalıp varsa onun altından tekrar kökler ortaya çıkıyor ve bunu bozuyorlar. Theta da yaptığımız şey ise kök inanca ulaşıp onu çıkartıp daha verimli bir zemine koymak oluyor. O bakımdan olumlamalardan çok daha etkili ve hızlı çalışılmış oluyor. Yani aşağıdaki olumlamaları 21 gün her gün uygulamak yerine bunları tek bir kere de his olarak kendinize yükleyebilirsiniz. Ayrıca bunlar ile ilgili derin blokajlarınız var ise bu tekniği öğrenerek ya da seans alıp deneyimleyerek kazma tekniği ile değişitirip dönüştürebilirsiniz.

 1. Dünya benim için çok keyifli bir yer
 2. Ben yaşamayı seviyorum
 3. Ben yaşamdan zevk alıyor ve doyasıya tadını çıkarıyorum
 4. Ben sevgiyi ve mutluluğu hissediyor ve yaşıyorum
 5. Ben coşku dolu bir yaşam sürüyor ve bunu hak ediyorum
 6. Ben yaşadığım her olayın olumlu yönlerini görüyorum
 7. Yaşadığım her andan tat aldığın gibi geleceğime güveniyorum
 8. Evren güvenli bir yer, ben güvendeyim
 9. Yaşamın akışına güveniyorum
 10. Aldığım her nefeste yaşamın akışına güveniyorum
 11. Kendimi rahatlıkla akışa bırakıyorum
 12. Derin bir dinginlik ve sakinlik içerisindeyim

 

Comments

 • NURTEN civelek
  Posted 1 Kasım 2019 00:30 1Likes

  Harika..insan her şeye yeniden başlıyor ..Mutluluğa adım atıyor

 • Fatma Ayla Çavdarlı
  Posted 6 Kasım 2019 09:55 0Likes

  Merhaba,cok guzel,aydinlatici,izahi anlaşılır harika yaziniz icin memnuniyetimi belirtmek istedim…bu konuya cok merakim ve ogrenme istegim var….bunun niyetindeyim uzun zamandir,.egtim ucretlerinizi ( en makul haliyle) ogrenmek isterim..sevgilerimi yolluyorum..girusmek üzere..

 • Aslı
  Posted 13 Kasım 2019 14:38 0Likes

  Çok teşekkür ederiz
  Eğitimlerden haberdar olmak isterim

 • Bülent.Ç.
  Posted 3 Nisan 2020 12:24 0Likes

  Merhaba
  Reyhan hanıma seans almaya gittiğimde Eşim ile ayrılmak üzereydik. Kendisi hem Şevkat ve ilgisi ile hem de danışmanlık yaklaşımı ile eşime ve bana aile olmayı gösterdi. Kendisinden allah razı olsun. Herkese tavsiye ederim Şimdi bir oğlumuz olacak. Ve iyi ki bize önerdiler ben de herkese öneriyorum .

  • admin
   Posted 16 Haziran 2020 19:04 0Likes

   Çok Teşekkür ederim geri dönüşünüz için. Çok mutlu oldum. Sevgilerimle

 • Filiz Tuna
  Posted 14 Nisan 2020 19:24 0Likes

  Merhabalar ben de bu konuda eğitim almak ve bilgilendirilmek istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

  • admin
   Posted 16 Haziran 2020 19:03 0Likes

   Merhaba Öncelikle teknik arızadan dolayı geç dönüş yaptığımız için özür dileriz. Size mail atılacaktır. Sevgilerimle

 • Burcu
  Posted 17 Haziran 2020 06:26 0Likes

  Merhaba, egitimleriniz ile alakali bilgi alabilirmiyim?
  Simdiden tesekkur ederim.

  • admin
   Posted 17 Haziran 2020 10:11 0Likes

   Merhaba
   Thetahealing eğitimleri butonundan detaylı olarak inceleyebilirsiniz en yakın eğitim tarihimiz seminerler takviminde yer almaktadır. Ayrıca size e-posta gönderilecektir. Sevgilerimle

 • Ayten
  Posted 24 Temmuz 2020 11:16 0Likes

  Egitimleriniz hakkinda bilgi alabilirmiyim tesekkur ederin.

  • admin
   Posted 25 Temmuz 2020 10:38 0Likes

   Merhabalar kısa süre içerisinde size dönüş yapmış olacağız.

  • admin
   Posted 30 Temmuz 2020 09:32 0Likes

   Merhaba Mail adresinize seminerlerimizin detayları gönderilmiştir. Sevgilerimle

 • Pınar
  Posted 13 Ağustos 2020 10:20 0Likes

  Merhaba
  Yazınızı okudum inanılmaz aydınlatıcı
  Sizinle iletişime geçip görüşmek istiyorum
  Dönüş yaparsanız sevinirim 🙂

  • admin
   Posted 13 Ağustos 2020 10:24 0Likes

   Merhaba
   Çok teşekkür ederim. Tabii bana mail yoluyla ya da 05358187700 dan ulaşabilirsiniz. Sevgilerimle

Bir Yorum Yaz

error: Korumalı İçerik