ThetaHealing®

ThetaHealing® Nedir ?

Thetahealing® ismini Theta beyin dalgalarından alır. Genelde gece uyurken, derin hipnoz sırasında ve evrendeki birliğin deneyimlendiği durumlar theta dalga boyunda gerçekleşir. Uykuya ilk geçiş anında bu seviyeyi deneyimlemeye başlarız. Aynı zamanda hatırladığımız rüyalar da bu seviyede görülür.

Theta, zihnimizin bilinçdışı olduğu zamanlarda ortaya çıkmakta. Frekansı oldukça düşüktür, saniyede 4 ila 7 Hz arası yayın yapmaktadır.

“Bilim adamları E.E.G ile yapmış oldukları deneylerde mutluluk ve huzurun bu dalga boyunda deneyimlendiğini tespit etmişlerdir.” aynı zamanda EEG tarafından keşfedilen beyin dalgalarından birisidir Theta…

Dış dünyadan uzaklaşıp içimizdeki sinyallere doğru gittiğimiz bir ahenkli uyumlu bir titreşimdir. Theta öğrenme ve yaratıcılığa bir geçiş, stresten uzak, sezgisel davrandığımız bir dalga boyudur. Bu boyut bilinci kodlamaya çok açıktır, bedenin kendini yenileme ve şifalandırma yeteneğine sahip bir dalga boyudur.

Yani Theta hali çok derin bir gevseme anidir. İki ile beş yaş çocuklar bu dalga boyundadırlar. Yaratıcılık Theta da oldukça yoğundur. Theta dalga boyunda iken bilinçaltı ile kolayca bağlantıya geçebiliriz ve böylece buradaki programlarımızı, direkt olarak yaratıcı evrenden alınan yükleme ile değiştirebiliriz. Çünkü bilinçli zihin ile bizler bilinçaltını değiştiremeyiz. Theta dalga boyu bize burada çok kolay bir şekilde programlara ulaşmamız için alan açar.

İşte ben bu seviyede ThetaHealing® tekniğini uyguluyorum. Çok yumuşak bir haldir. Çocuklar 0-6 yaş aralığında Theta halindedirler. İnanılmaz derecede güçlü bir yöntem olan ThetaHealing®, aynı zamanda uygulanması çok kolay, çok yönlü bir çalışmadır.

Neden ThetaHealing® i öğrendim çünkü çok hızlı sonuç alıyorsunuz. Eğer isterseniz ve kabul ettiğiniz taktirde yaşam döngünüzde hemen değişimler başlıyor. Hastalıklarla bire bir iyileştirme gerçekleştiriyorsunuz. Theta, derin ve güçlü meditasyon ve dualarla evrendeki yaşam enerjisini kullanarak; bilinçaltı ve bilincinizdeki kısıtlanmış inançları değiştirebileceğiniz, vücudunuz içinde neler olduğunu görebileceğiniz, fiziksel ve duygusal duygular nasıl performe ettiğini izleyebileceğiniz, her türlü öğretilerin yükleyebileceğiniz, hayatınızda arzuladığınız her ne var ise yaratabileceğiniz bir yöntemdir. İnanılmaz derece güçlü, öğrenmesi kolay, çok yönlü bir tekniktir. Theta Şifası ile inanç, duygu, düşünce ve hayatımıza aldığımız deneyimlerde ani değişiklikler yapabiliriz. Aynı zamanda yaratıcı, Allah, evren, güç (her ne şekilde adlandırıyorsanız) aracılığıyla evrende var olan herhangi bir bilgi, öngörü ve yaratıcılığı kendinize yükleyebilir, fiziksel, duygusal ve ruhsal anlamda kendimizi iyileştirebiliriz. Yüklediğimiz yeni öğretiler ile geri dönülmeyecek şekilde inançlarımızı dönüştürmek mümkündürTüm hormonlarınızı her gün dengeleyebiliyorsunuz. Özellikle depresyon troid hastalıklarında çok iyi sonuçlar elde ediliyor. Ayrıca mutluluk hormonları dengelendiği için gereksiz şeysilerle yaşamınızı ötelemiyorsunuz. Tabii bunlar sadece bir kaç örnek … Bilim adamları E.E.G ile yapmış oldukları deneylerde mutluluk ve huzurun bu dalga boyunda deneyimlendiğini tesbit etmişlerdir. Bu dalga boyunda iken kolayca bilinçaltı ile bağlantıya geçebilir. Aynı zamanda evrendeki temel yaşam enerjisi ile bağlantıda oluruz. Yarı trans halinde gerçekleşen bu terapi tekniği çok hızlı ve kolay işleyen, güçlü bir yöntemdir. Yargılar ve genellemeler, yani bilinçaltımızdaki kök negatif düşünce ve duygu kalıpları değiştirilir. Bunların yerine özgüven, yeterlilik, değerlilik duygusu, yaşamı sevmek, bedenimizi sevmek, insanlarla uyum içinde olmak, güven hissi vb. duygular ve olumlu bilinçaltı kalıpları yerleştirilir. Yapılan değişiklikler an’da olur ve kas testleri ile teyit edilir .

Theta şifasının kurucusu ve gelişmesindeki öncüsü Vianna Stibal’dir. Yakalanmış olduğu kanser hastalığından arınmış olduğuna ve iyileştiğine şahit olduktan sonra, kendisini bu meditasyon yöntemine adayarak, daha fazla teknikler üretmeye başlamıştır. Ve başka kişilerin tedavisine yardımcı olmayı amaç edinmiştir. Vianna’nın savunmuş olduğu düşünce, “Var olan her şeyin yaratıcısı ile bağlantıya geçtiğimizde beyin dalgalarımız direk olarak Theta zihin haline geçmektedir. Bu eylem gerçekleştiğinde istediğiniz her şeyi değiştirebilir, yaratabilir, iyileştirebilirsiniz. Yani kısaca Theta kavramı; beyin dalgalanmasının ismidir. Ve bu meditasyon yöntemi adını beyin dalgalarından esinlenerek almıştır. Kuantum mantığına dayanan yöntemin ana kuralı, “Gözlemci ve Şahit Olma” işlemidir. Kişi hayatındaki değişikliklerinin farkına vardığında ve nasıl mutlu olduğunda, iyileştiğini gözlemler ve buna şahit olduğunda,Thetahealing® de amacına ulaşmış olur. Bilinçaltınızda yaşadıklarınızı, günlük hayata aktarmanızı sağlayacak bu yöntem, istediğiniz ve dilediğiniz gibi yaşamanızı sağlayacaktır. Kendinize zaman ayırmanız gerektiğini savunan düşünce, sorunun kaynağına ve yaratıcının gücüne yardımına inanınca her şeyin üstesinden gelebileceğini savunmaktadır.

® Theta Beyin Dalgasında Nasıl Çalışır ?

Beyin Dalgası Frekans Aralığı Zihin Durumu
Delta 0.5Hz – 4Hz Derin Uyku Hali
Theta 4Hz – 8Hz Uykulu, uyuşuk ve derin hipnoz hali (uykunun ilk aşaması)
Alpha 8Hz – 14Hz Oldukça geveşemiş bir hal ama uyanık. Meditatif hal
Beta 14Hz – 30Hz Tamamen uyanık ve farkındalık hali
İnsanoğlunun doğasında temel olarak dört zihin durumu vardır: Beta, Alfa, Teta ve Delta.

Zihnimiz Beta durumundayken kişi gayet uyanık durumdadır. Düşünür, konuşur, kararlar verir, problem çözer, planlar yapar, harekete geçer, kısacası günlük hayatta çoğunlukla içinde bulunduğumuz zihin durumudur. Ancak bu zihin durumu zaman zaman gün içinde farklı bir frekansa geçiş yapar. İşte bu durumlarda beyin dalgalarını deneyimleriz. Örneğin gözlerimizi kapatıp biraz gevşediğimizde beynimiz Alfa frekansına geçer. Bu zihin durumunda gözlerimiz mutlaka kapalı olmalı sanmayın. Gün içinde dalıp gittiğimiz anlar, Alfa frekansında olduğumuz anlardır. . Bu zihin durumundayken bilinçli zihin kontrolümüz azalır, yaratıcılığımız artar.

Delta zihin durumu ise bildiğimiz anlamda “uyku” durumudur. Bilinçaltı değil, “bilinç dışı” durumdur. Zihnimiz Delta dalgalarında salınırken bedenimiz bu evrede artık dinlenip yenilenme evresindedir. Her insanın uykuya ihtiyacı vardır, çünkü uyurken bedenimiz yenilenir, şifalanır. Bu evrede zihni dışarıdan gelen uyaranlarla rahatsız etmemek yerinde bir davranış olur. Bu “uyku” durumunda bilinçli aklımız devre dışıdır. Yani gece uyumak için yatağımıza yattığımızda zihnimiz önce kademeli olarak h (alfa), sonra (teta) girer ve en nihayetinde kendini derin uyku haline bırakır (delta). Sonra uyanırken de önce yine teta ve alfa ondan sonra kademeli olarak Beta zihin durumuna ulaşıp yine tamamen uyanık hale (beta) geliriz. Öğrenme işleminin daha iyi gerçekleştiği beyin dalgası delta değil, alfa beyin dalgasıdır. Teta’nın “derin uyku” durumu olmadığını burada tekrarlamakta fayda var. Yani uyku durumuna ilk geçiş anıdır. Zihnimizi bıraktığımız rahatladığımız uykuya dalarken ki halimizdir. Uykunun ilk başları o yuzden bu şekilde iken dışarıdan gelen sesleri duyar çok kolay alır ve öğreniriz. Alfa (ve Teta) zihin durumu, yüksek miktarlarda bilgiyi ezberlemek ve bilgilerin büyük miktarda ve hızlı bir şekilde sünger gibi emilebildiği, hatırlama ve öğrenme sürecinin zirve performans gösterdiği bir zihin durumu olmakla beraber uyanık ama gevşemiş olduğumuz bir zihin durumudur. Delta ise tamamen derin uyku durumudur ve öğrenme işlemi bu zihin durumunda gerçekleşmez. Bilinçsiz bir haldir. Bu evrede beden dinlenir, büyür, kendini yeniler.

Thetahealing®’in farkı nedir ?
Benzer tüm tekniklerde olumlama tekniği vardır. Olumlama yaptığınızda gerek hipnoz gerek regresyon olsun, pozitif bir şeyi birkaç defa daha söylediğinizde etkisi oluyor. Bazen de bunun altında negatif bir kalıp varsa onun altından tekrar kökler ortaya çıkıyor ve bunu bozuyorlar. Theta da yaptığımız şey ise kök inanca ulaşıp onu çıkartıp daha verimli bir zemine koymak oluyor. O bakımdan olumlamalardan çok daha etkili ve hızlı çalışılmış oluyor. Yani aşağıdaki olumlamaları 21 gün her gün uygulamak yerine bunları tek bir kere de his olarak kendinize yükleyebilirsiniz. Ayrıca bunlar ile ilgili derin blokajlarınız var ise bu tekniği öğrenerek ya da seans alıp deneyimleyerek kazma tekniği ile değişitirip dönüştürebilirsiniz.

1- Büyük Şeyler Başarabilirim

2- Bugün Enerji ve Neşeyle Doluyum

3- Kendimi Olduğum Gibi Kabul Ediyor ve Seviyorum

4- Vücudum Sağlıklı, Zihnim Parlak ve Ruhum Sakin

5- Her Şeyi Yapabileceğime İnanıyorum

6- Şu An Olan Her Şey Benim Nihai İyiliğim İçin Oluyor

7- Hayatımın Mimarı Benim, Temelini Ben Attım ve İçindekileri Ben Seçtim

8- Geçmişte Bana Zarar Verenleri Affettim ve Onlardan Sakince Uzaklaştım

9- Zorlukları Fethetme Yeteneğim Sınırsızdır, Başarma Potansiyelim Sonsuzdur

10- Bugün Eski Alışkanlıklarımı Bırakıyorum ve Yeni, Daha Olumlu Alışkanlıklar Ediniyorum